Velikonoční los Fed Cupu v radnici

18/4 2014

Semifinále Fed Cupu tenisových družstev žen rozlosovali v pátek 18. dubna v Radnici města Ostravy. Týmy Česka a Itálie se střetnou o víkendu 19. a 20. dubna ve vítkovické ČEZ Aréně. Město Ostravu reprezentoval při losu, který proběhl v ryze velikonočním duchu, náměstek primátora Dalibor Madej.

Velikonoční los Fed Cupu v radnici

Rozhodčí A. Jarrett při losu v Nové radnici. Foto: J. Zerzoň

Hlavní rozhodčí zápasu Andrew Jarrett na popud pořadatelů zápasu umožnil změnu zažitého losovacího ceremoniálu. Pozval k němu oba kapitány týmu Corrada Barazuttiho, Petra Pálu a nominované hráčky obou zemí. Z velikonočního čokoládového vajíčka vytáhla své jméno a tím i účast v první dvouhře (od 13 hodin) italská jednička Sara Erraniová. Její soupeřkou bude česká dvojka Lucie Šafářová. Po nich nastoupí na dvorec ke svému prvnímu vzájemnému zápasu Petra Kvitová a Camila Giorgiová.

V první nedělní dvouhře (od 12 hodin) se utkají Kvitová s Erraniovou a Šafářová s Giorgiovou. Do čtyřhry kapitáni nominovali páry Andrea Hlaváčková, Klára Zakopalová-Koukalová a Karin Knappová, Roberta Vinciová.