Vedení města se sešlo s kapitány průmyslu

16/1 2012

V zasedací místnosti Nové radnice v Ostravě se dnes sešli zástupci vedení města a kraje s vedoucími představiteli největších průmyslových podniků na území města. Mezi hlavní témata schůzky patřila tzv. společenská odpovědnost k obyvatelstvu, týkající se znečišťování životního prostředí.

Vedení města se sešlo s kapitány průmyslu

P. Kajnar a D. Madej při jednání se šéfy velkých ostravských průmyslových firem.

Setkání se zúčastnili zástupci firem Borsodchem,  Biocel Paskov, ArcelorMittalOstrava, Dalkia, Vítkovice Steel, ČEZ a OKK koksovny, za město byli přítomni primátor Petr Kajnar a náměstek primátora Dalibor Madej. Primátor Kajnar připoměl, že průmyslové podniky na území města sice vytvářejí ekonomický růst, zároveň ale zatěžují životní prostředí, což způsobuje zdravotní problémy obyvatelstvu. Poukázal na to, že společnosti by měly dobrovolně přispívat k ochraně životního prostředí, popř. pomáhat jinak - například finančními příspěvky do Fondu pro děti ohrožené znečištěním ovzduší, díky jehož existenci mohou děti z nejpostiženějších oblastí vycestovat na ozdravné pobyty na čerstvém vzduchu.