Ve VTPO působí nové vývojové centrum

6/4 2012

V budově Vědecko-technologického parku Ostrava nazvané PIANO se 6. dubna konalo slavnostní otevření vývojového centra firmy Hella Autotechnik, s. r. o. Tato společnost s inovativním potenciálem dlouhodobě spolupracuje s Vysokou školou báňskou - Technickou univerzitou v Ostravě. Otevření se zúčastnil také náměstek primátora Martin Štěpánek.

Ve VTPO působí nové vývojové centrum

Náměstek Štěpánek vyzdvihl význam inovací pro město Ostravu, připomněl fakt, že Ostrava už od devadesátých let dvacátého století prochází významnou změnou, kdy se z ryze průmyslového města stává městem moderních technologií.

"Vedení města Ostravy si cení firem s inovativním potenciálem, které navíc úzce spolupracují s našimi vysokými školami a snaží se připravit vyhovující podmínky pro jejich působení na území našeho města. Je to jedna z cest zvýšení konkurenceschopnosti Ostravy i celého regionu,“ řekl náměstek Martin Štěpánek a popřál novému vývojovému centru mnoho úspěchů.

Společnost Hella, působící v oblasti automobilového osvětlení, má od roku 1992 otevřen výrobní závod v Mohelnici, později začala v České republice rovněž vyvíjet nové výrobky světelné techniky pro automobilky Škoda a VW. V roce 2011 otevřela konstrukční kancelář ve Vědecko-technologickém parku v Ostravě-Porubě, v níž letos pracuje už 30 techniků a uvažuje se o dalším rozšíření kanceláře.

Společnosti Hella dlouhodobě spolupracuje s VŠB-TU. V letošním letním semestru zařadila katedra Výrobních strojů a konstruování do výuky nový povinně volitelný předmět: Plasty ve strojírenství a konstrukci automobilů.  Studijní materiály pro studenty připravili odborníci vývojového centra, kteří sami předmět také vyučují. Doplnění výuky o praktické zkušenosti a potřeby průmyslových podniků usnadní absolventům přechod ze školy do praxe. Firmám pak sníží náklady spojené s adaptací absolventů.