Vánoční kluziště!!! a sváteční nálada na Masarykově náměstí

28/11 2011

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy se od soboty 26. listopadu znovu bruslí! Městská společnost SAREZA otevřela s podporou města Ostravy a obvodu Moravská Ostrava a Přívoz ledovou plochu o rozměrech 30 krát 15 metrů. Slavnostního zahájení, které programově a časově zapadlo do rámce otevření vánočních trhů, se zúčastnila také náměstkyně primátora Simona Piperková.

Vánoční kluziště!!! a sváteční nálada na Masarykově náměstí

K foto: Na bruslení se už všichni těšili

Vánoční kluziště je v provozu zdarma denně od 10 do 20 hodin, se čtyřmi přestávkami na úpravu ledové plochy, kapacitou cca 150 bruslařů. Návštěvníci mohou využít půjčovnu bruslí za 50 Kč (vratná záloha 500 Kč) a „tučňáků“, kteří jsou rovněž za padesátikorunu pomůckou pro děti učící se bruslit. V areálu jsou občerstvení, šatny, sociální zařízení. V pracovní dny od 10 do 12 hod. mohou kluziště navštívit školní třídy. Třídní učitelé musí termín návštěvy předem odeslat na adresu infocentrum@sareza.cz. Ledová plocha není na objednávku, ale je třeba příchod nahlásit dopředu kvůli koordinaci.

Bruslaři i návštěvníci vánočních trhů na Masarykově náměstí se mohou těšit na pestrý program až do 8. ledna, kdy provoz kluziště skončí. Další podrobnosti na www.vanocnikluziste.cz.

Trhy doprovodí od 4. prosince pestrý program v rámci projektu České Vánoce, který připravilo Centrum kultury a vzdělávání. Zahrnuje ukázky dobových řemesel, vystoupení divadelních, folklorních i dětských pěveckých souborů, pohodovou atmosféru dokreslí i reprodukovaná hudba v podobě českých vánočních písní a koled, betlém, zvířátka, středověký kolotoč, vláček, Ježíškova pošta a další. Letošní novinkou je spolupráce s uměleckou agenturou PaS de Theatre, která připravila speciální program na tři adventní nedělní odpoledne.

Návštěvníci vánočních trhů na Masarykově náměstí v centru Ostravy si mohou až do 23. prosince kromě bohatého výběru různého zboží a pochutin zakoupit rovněž výrobky, které pro ně připravili uživatelé sociálních služeb a souvisejících aktivit komunitního plánování ve městě Ostrava. Tento projekt podporuje město Ostrava.