V Porubě se hlasuje i o tramvaji

14/4 2018

Městský obvod Ostrava-Poruba spustil nový web http://www.fajnovaporuba.cz/ informující o projektech, která Poruba chystá, realizuje nebo už realizovala. Na jednom místě tak zájemci najdou veškeré informace o tom, jak se chce městský obvod rozvíjet. Návštěvníci stránek mohou dát hlas projektům, které se jim zdají být potřebné a smysluplné. Jedním z projektů je i nová tramvaj na osmý obvod.

V Porubě se hlasuje i o tramvaji

Nový web informuje o důležitých projektech Poruby.

Nový web slouží obyvatelům Poruby nejen jako zdroj informací, ale také jako platforma pro spolurozhodování o budoucnosti Poruby. Na stránkách se mohou lidé z Poruby zapojit do hlasování o prioritách, které vzešly z veřejného fóra Porubské desatero. Ze všech projektů mohou podpořit svým hlasem jeden nebo dva projekty, které považují za nejpotřebnější. Jsou mezi nimi parčík, cyklostezky, Den sociálních služeb i nová tramvajová trať na osmý obvod. Na webu mohou rovněž vyplnit pocitovou mapu a tím říct, kde se jim v Porubě líbí a kde ne, kam chodí nakupovat, nebo se bavit, případně, kam mají problém dostat se veřejnou dopravou.