V podpoře vzdělání jde město příkladem

9/10 2017

Ostravská univerzita (OU) vychovala dalších 36 nositelů akademického titulu doktor. Diplomy za úspěšné absolvování doktorského studia jim předal 9. října v důstojných kulisách Divadla Antonína Dvořáka rektor OU Jan Lata. Slavnostní promoce se zúčastnili náměstci primátora Michal Mariánek a Zbyněk Pražák. Ve druhé části slavnostního zasedání Vědecké rady OU převzali jmenovací dekrety noví docenti a hostující profesoři.

V podpoře vzdělání jde město příkladem

Diplomy převzalo z rukou rektora Jana Laty 36 úspěšných absolventů doktorského studia. Foto: Jiří Zerzoň

„Vzdělání není jen příprava na profesní život, vzdělání je hodnota sama o sobě,“ prohlásil v úvodním projevu rektor Lata. „Žijeme ve společnosti, ve které se klíčovým faktorem produkce stává vědění. Úspěšná společnost je vzdělaná společnost. Vzdělání člověka obohacuje, umožňuje mu poznávat a porozumět, zlepšuje kvalitu života i kvalitu celé společnosti,“ uvedl.

V kontextu současných snah o posílení rozpočtů na vědu a vzdělávání zdůraznil přístup regionálních politiků, zejména pak vedení města Ostravy. „Jsem velice rád, že naši politici, ať na Magistrátu města Ostravy či úřadu Moravskoslezského kraje, si důležitost vysokého školství uvědomují a že nám pomáhají. Příkladem může být poskytnutí cenných pozemků pro další výstavbu naší univerzity Magistrátem města Ostravy,“ vyzvedl Jan Lata.