V centru začala tradiční akce Lidé lidem

23/6 2016

Vyspělost společnosti lze hodnotit i podle toho, jak se dokáže postarat o své seniory a hendikepované. Ukázat, jak je na tom v tomto směru Ostrava, je smyslem tradiční akce Lidé lidem, jejíž devátý ročník začal dnes (23. června) ráno na Masarykově náměstí. Záštitu nad akcí převzal náměstek primátora Michal Mariánek.

V centru začala tradiční akce Lidé lidem

Hraje skupina Mentallika ze spolku Prapos. Foto: J. Urban

O náplni akce svědčí už jen názvy stánků, které lemují prostor náměstí. Svět ticha, Umění žít ve tmě, Ne-rozlišujeme, Dejme dětem rodinu, Senioři, Duševní zdraví... Asi málokdo ví, že celkem působí v Ostravě sedm desítek registrovaných poskytovatelů sociálních služeb, kteří nabízejí 184 služeb a dalších 191 souvisejících aktivit. Udržování celého tohoto systému pomoci potřebným stojí ročně asi jednu miliardu korun. Přibližně 300 milionů korun na provoz sociálních služeb poskytuje město, dalších 200 milionů vynakládá na provoz příspěvkových organizací města působících v sociální sféře. Další peníze poskytuje stát prostřednictvím krajského úřadu, něco si platí samotní uživatele sociálních služeb.

To vše a další zajímavosti se můžete dozvědět dnes v centru města. A můžete se tu také příjemně pobavit. Součástí akce jsou nejrůznější taneční, hudební a divadelní vystoupení nejen uživatelů sociálních služeb a souvisejících aktivit, atrakce a soutěže pro děti, interaktivní dílny. Svůj stánek, na němž prezentuje svoji výstroj a výzbroj, má na náměstí také Městská policie Ostrava. Můžete se tady dozvědět, jak se bránit v případě ohrožení a zajímavost o preventivních programech realizovaných strážníky a projektu Bezpečnější Ostrava.

Akci pořádá město Ostrava ve spolupráci se sdružením Eko-info centrum. Program poběží do 16 hodin.