Univerzita získá pozemek pod smyčkou

27/9 2017

Smyčka tramvají u Černé louky ustoupí Ostravské univerzitě. Pozemek pod smyčkou poslouží k výstavbě budov Ostravské univerzity. U Černé louky tak bude postavena Fakulta umění a Centrum zdravého pohybu. Studenti tak oživí centrum města, navíc obě stavby budou sloužit i veřejnosti.

Univerzita získá pozemek pod smyčkou

Ilustrační snímek: MMO

Ostravská univerzita dostane od města pro stavbu Fakulty umění a Centra zdravého pohybu další pozemek. Zastupitelé s tímto krokem vyjádřili souhlas na svém zářijovém zasedání. „Slíbili jsme Ostravské univerzitě pozemky po dvě stavby, ale ty se na ně nevejdou. Proto univerzita dostane od města pozemky v místě tramvajové smyčky za budovou Divadla Antonína Dvořáka,“ vysvětlil primátor Tomáš Macura. Původní pozemky měly rozlohu 3,3 hektaru, i se smyčkou univerzita získá čtyři hektary, což dostačuje pro stavbu obou objektů.  Zastupitelé rovněž schválili změnu dokumentace, takže univerzita již nemusí stavět obě budovy najednou, ale má možnost je postavit postupně.

Obě stavby se otevřou veřejnosti a přispějí k oživené Černé louky i centra města. „Součástí Centra zdravého pohybu budou hala pro míčové sporty a venkovní sportoviště, které v odpoledních hodinách může využívat veřejnost. Na Fakultě umění vzniknou zase komunitní prostory pro veřejnost,“ vysvětli primátor Macura. Jako součást fakulty bude postaven i menší hudební sál, v němž se budou konat koncerty.

Město již delší dobu zvažovalo, že pozemky pod tramvajovou smyčkou využije jiným způsobem. „Jedná se o lukrativní parcelu ve středu města a je škoda ji využívat pro technickou infrastrukturu. Smyčku zachováme, jen ji posuneme na jiné místo,“ potvrdil primátor Macura. Smyčka bude přemístěna buď na druhý břeh Ostravice směrem k Zárubku anebo na Hranečník.