Unikátní výstava Šangri-la na Černé louce

4/6 2012

Na výstavišti Černá louka v pavilonu C je od 1. června otevřena unikátní výstava Šangri-la.  Po Bratislavě, Brnu a Zlínu můžeme také v Ostravě nahlédnout do světa mýtů, přírodních krás, ale i života obyčejných lidí v Tibetu, Nepálu, Bhútánu nebo Indii. Výstava v sobě spojuje mystiku se skutečností, barevný svět států ležících na úpatích Himálají se vším, co k nim patří.

Unikátní výstava Šangri-la na Černé louce

Autor výstavy, cestovatel a dobrodruh Rudolf Švaříček, který  se hlásí k odkazu cestovatelů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky a sám tyto krajiny navštívil, pro návštěvníky připravil exotické sochy a masky, tropický prales s vycpanými, ale i živými zvířaty, nebo návštěvu oblasti nejvyšších velehor.  Můžete vstoupit do chrámu buddhismu, svatyně nebo stúpy nebo do obydlí zdejších lidí a společně hledat bájné území, pozemské ztělesnění ráje zvané Šangri-la. Připravena jsou zajímavá setkání s lidmi z tohoto vzdáleného a nesmírně zajímavého koutu světa.

Samostatné expozice jsou věnovány slavné cestovatelské dvojici Zikmund-Hanzelka a horolezeckým výstupům na sedm nejvyšších vrcholů světa.

Více o výstavě najdete na stránce www.sangri-la.cz.