Tři největší města vystavují společně

18/1 2017

Ostrava mívá na veletrzích nejlepší expozice. Pro historicky první společný stánek tří největších českých měst na veletrhu v Cannes proto vše připraví Ostravané. Primátor Tomáš Macura informoval, že kromě jednotného designu a větší plochy je plusem, že město tímto krokem ušetří přes milion korun.

Tři největší města vystavují společně

Výstavní expozice Ostravy mají vždy zajímavý design.

V jedné expozici Czech Cities na 28. ročníku veletrhu investičních příležitostí MIPIM 2017 od 14. do 17. března v Cannes se vůbec poprvé v historii společně představí tři největší města České republiky – Praha, Brno a Ostrava. Společnou expozici připraví Ostrava.
„Těší mě, že právě Ostrava dostala důvěru od dalších měst a díky zkušenostem, které s veletrhy má, zařizuje společnou expozici na tomto významném veletrhu,“ uvedl primátor Tomáš Macura. Společná expozice má několik výhod. Zatímco loni měla expozice Ostravy velikost necelých 140 m2, letos má společný stánek větší plochu 253 m a protože je vytvořen v jednotném designu, působí celistvě. Přesto má každé město své vlastní zázemí, které využije pro jednání. Významná je finanční úspora. Za samostatnou expozici město zaplatilo čtyři miliony korun, společná expozice vyjde podle odhadů na 2,9 milionu korun. Město tak ušetří více než milion korun.
„Předpokládám, že atraktivní zastoupení tří největších českých měst reprezentovaných jejich hlavními představiteli, bude důstojnou pozvánkou pro množství odborníků a věřím, že taková prezentace přiláká více pozornosti a přinese více příležitostí k navázání nových obchodních vztahů,“ dodal primátor.