Tři králové zavítali na radnici

7/1 2014

Kašpar, Melichar a Baltazar v podání Martina Pražáka, ředitele Charity Ostrava, Lukáše Curyla, ředitele Diecézní charity ostravsko-opavské a Jindřicha Čápa, vedoucí Charitního domu sv. Alžběty, kteří se podle církevních tradic přišli poklonit do Betléma narozenému Ježíši Kristu, zavítali v úterý 7. ledna v rámci tradiční celorepublikové veřejné Tříkrálové sbírky také do Radnice města Ostravy, kde se postupně sešli s vedením města.

Tři králové zavítali na radnici

Náměstek primátora J. Hrabina s Baltazarem. Foto: Hana Oborilová

Během 14. ročníku Tříkrálové sbírky prochází od 1. do 14. ledna ulicemi měst a obcí na šest tisíc koledníčků. I letos jsou nejčastěji podporované projekty pro seniory, nemocné a handicapované, podpořeny budou také služby pro lidi bez domova a v materiální nouzi, stejně jako aktivity pro děti.