Trénink ke zlepšení služeb v oblasti turismu

13/8 2014

Ve středu 13. srpna se konalo druhé kolo vzdělávacího workshopu pro aktéry cestovního ruchu. Workshop - to jsou aktivity, při kterých lektor připraví program tak, aby prostřednictvím různých technik účastníci pomocí vlastních zkušeností a znalostí došli k výstupu, který je pro ně užitečný a využitelný v jejich další práci, v praxi.

Trénink ke zlepšení služeb v oblasti turismu

Ze vzdělávacího workshopu. Snímky OER.

Workshopu se zúčastnili zástupci významných turistických atraktivit, turistických informačních center a hotelů v turistické oblasti Ostravsko.Účastnící workshopu se seznámili s tradičními i netradičními formami incentivních programů, které turistická oblast Ostravsko nabízí (tzv. turistika za odměnu - rozvíjející se oblast turistiky, kdy firmy platí svým dobrým zaměstnancům nebo klientům či zákazníkům pobyt v nějaké atraktivní lokalitě, zpravidla se speciálním programem). Dále se dozvěděli o aktuálních novinkách a informacích z oblasti cestovního ruchu. Z vyhlídkové věže Nové radnice se vydali „Po stopách vůně kávy", poznávali krásy lázeňského městečka Klimkovice a nakonec zamířili do útrob Vysoké pece č. 1 v Dolní oblasti Vítkovice.

Součástí workshopu byla také prezentace současných trendů, novinek a projektů v oblasti turismu na Ostravsku a networking (tzn. budování obchodních i společenských vztahů a jejich udržování v co nejkompaktnější síti). Vzdělávací workshop byl realizován v rámci projektu Akční plán 2013 marketingové strategie rozvoje cestovního ruchu turistické oblasti Ostravsko, spolufinancovaného z Regionálního operačního programu, oblasti podpory 2.2 Rozvoj cestovního ruchu, dílčí oblast podpory 2.2.4 Organizace a kooperace v cestovním ruchu.

Logo ROP