Tisícový sbor Ostravanů zpíval koledy

11/12 2014

Monumentální prostor Trojhalí na Karolině hostil 10. prosince v podvečer poprvé tradiční předvánoční sborové zpívání v rámci akce Česko zpívá koledy s regionálním Deníkem. Se zpěvákem Martinem Chodúrem si přišla zazpívat tisícovka lidí, nechyběl ani primátor města Ostravy Tomáš Macura.

Tisícový sbor Ostravanů zpíval koledy

Vánoce, Vánoce přicházejí…se neslo Trojhalím na Karolině. Foto: J. Urban

V Trojhalí, stejně jako na Masarykově náměstí, na dalších místech Ostravy, celkem v pěti stech městech a obcích České republiky, zazněly skladby Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Den přeslavný jest k nám přišel, Pásli ovce Valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí. Vítěz soutěže Česko Slovenská Superstar 2009 a ostravský rodák Martin Chodúr přidal ještě několik písní ze svého repertoáru. Nejen své fanoušky nadchl světovými hity Hallelujah od Leonarda Cohena nebo Once Upon a Time In the West z filmu Tenkrát na západě. „Jste určitě největší sbor, se kterým jsem kdy zpíval,“ vysekl zpěvák poklonu ostravském publiku.