Tisícovka běžců na Ostravském maratonu

30/9 2014

Jen těžko překonatelný rekord každoročně posunuje rodilý Etiopan Mulugeta Serbessa, který poosmé triumfoval v Ostravském maratonu. Lékař z Týna nad Vltavou uběhl 42 195 metrů v čase 2:31:43 h. Nejstarší maraton v České republice se běžel po 53. s podporou města Ostravy.

Start 53. Ostravského maratonu na Masarykově náměstí. Foto: J. Urban

Pořadatelé z MK Seitl Ostrava připravili po návratu z azylu v Bělském lese do centra města zbrusu novou trať, která vedla po startu na Masarykově náměstí přes most Miloše Sýkory na Slezskou Ostravu, aby se po ulicích Bohumínské a Muglinovské vrátila na moravský břeh řeky Ostravice do Přívozu. Po Cihelní ulici, přes Novou Karolinu a Havlíčkovo nábřeží se trasa uzavřela na centrálním náměstí. Jeden 10,5kilometrový okruh museli maratonci uběhnout čtyřikrát.

Za vítězným Mulugetou Serbessou bylo v hlavním závodu mužů toto pořadí: 2. Miroslav Pinďák (Varnsdorf) – 6:50, 3. Daniel Orálek (Moravská Slavia Brno) – 10:25, nejlepší Ostravan Jan Knotek (SSK Vítkovice) doběhl 4. se ztrátou – 11:19. Maraton žen vyhrála Tereza Šádková (MK Seitl Ostrava) v čase 3:24:28 h. Nejstarším závodníkem v cíli byl Zdeněk Kopecký (ročník 1937) z Českých Budějovic. Ke všem závodům 53. Ostravského maratonu, tedy včetně půlmaratonu, závodu na koloběžkách, štafetám a běhu rodičů a dětí se přihlásilo na 1200 sportovců.