Technika pro hasiče z Nové Vsi

10/2 2016

Sbor dobrovolných hasičů z Ostravy-Nové Vsi má od 10. února ve své výbavě novou cisternovou stříkačku CAS 30 na podvozku Tatra. Vozidlo zakoupené z rozpočtu města Ostravy předal v sídle HZS v Zábřehu náměstek primátora Radim Babinec starostovi obvodu Nová Ves Tomáši Lefnerovi a veliteli místního SDH Martinu Novákovi.

Technika pro hasiče z Nové Vsi

Náměstek primátora Radim Babinec (vlevo) předává starostovi Ostravy-Nové Vsi Tomáši Lefnerovi cisternu Tatra pro dobrovolné hasiče. Foto: J. Urban

Zkrátka nezůstal ani Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, který díky městu získal do svého vozového parku speciálního vyšetřovací automobil Mitsubishi Outlander. Klíčky od vozu symbolicky od Radima Babince převzal zástupce krajského ředitele HZS Moravskoslezského kraje Vladimír Vlček. „Každoročně z rozpočtu města pořizujeme pro potřebu Hasičského záchranného sboru MSK 1 až 2 cisternové automobilové stříkačky, cena jedné se přitom pohybuje kolem 13 milionů korun, a další speciální techniku. V posledních pěti letech jsme nakoupili šest cisternových stříkaček pro ostravské jednotky sborů dobrovolných hasičů za téměř 42 milionů korun,“ řekl náměstek primátora Radim Babinec.

Cisterna CAS 30 – T815-7 4x4.1 je určena pro zásah vodou nebo pěnou. Vůz byl pořízen za 6 337 980 Kč vč. DPH z rozpočtu města (z toho 2,5 mil. Kč činila dotace z GŘ HZS ČR).

Automobil Mitsubishi Outlander 2.2DiD AWD je určen pro vyšetřovatele příčin požárů. SUV je vybaveno dýchacím přístrojem, sadou pro odběr vzorků, infrateploměrem, radiostanicí, apod. Bývá také nazýváno Hrdina Made In Japan. Automobil je dislokován na stanici HZS Ostrava-Zábřeh. Vůz byl pořízen za 1 457 186 Kč vč. DPH z rozpočtu města.