Světoví bruslaři na porubské Hlavní třídě

15/6 2018

Ostrava se již podesáté v historii stane hlavním městem světového in-line bruslení, v sobotu 16. června bude hostit podnik série World Inline Cup (WIC) se světovou elitou na startu. V předvečer závodu WIC se na porubské Hlavní třídě uskuteční Večerní jízda v rámci programu Ostrava na kolečkách. Také samotný sobotní závodní den je otevřený nejen pro elitní bruslaře, své závody si najdou i hobby jezdci a amatéři všech výkonnostních úrovní. Závod seriálu LifeInLine Tour, který letos vjede v Ostravě již do svého 14. ročníku, se pojede nejen o body do Světového poháru ale i o umístění v Českém poháru.

Světoví bruslaři na porubské Hlavní třídě

Ilustrační foto.

Letos bude závodit i vítěz loňského ročníku, Alex Bastidas s týmovými kolegy ze Španělska Iñigem Vidondem a Eugeniem Landetem, který bude obhajovat vítězství z minulého závodu Světového poháru v Dijonu. Proti nim se na start postaví konkurenční tým Rollerblade s hvězdami jako mistr světa Ewen Fernandez, několikanásobný juniorský mistr Evropy Quentin Girodeau či Guillaume DeMallevoue. Vítězný titul z loňského roku se také pokusí obhájit mistryně světa, Němka, Katharina Rumpus. Mimo jiné Ostravu také navštíví loňský stříbrný Jakob Ulreich a bronzový Christian Kromoser, oba z Rakouska. V ženské kategorii se opět po letech můžeme těšit i na bývalou českou reprezentantku v short tracku Kateřinu Novotnou.

Letos se již tradičně pojede na osvědčené trati, na uzavřené Hlavní třídě v Ostravě - Porubě. Účastníci WIC absolvují 11 okruhů v celkové délce 33,5 km. Ti nejlepší trať prolétnou průměrnou rychlostí kolem 40 km/h, z kopce za horní obrátkou se jezdí rychlostí až 70 km/h. Do závodu WIC odstartují ženy 4 minuty před muži.

Očekávaným lákadlem bude opět souboj českého národního týmu se zbytkem světa. V loňském závodě se nejlépe z Čechů umístil Ondřej Suchý, který skončil hned za Venezuelanem a dvěma Rakušany. V ženské kategorii z Češek se nejlépe umístila Andrea Lokvencová, která dojela za Kathrinou Rumpus, Carlottou Camarin a za třetí Slovinkou Annou Odlazek.

Akci finančně podpořilo město Ostrava, záštitu nad akcí převzal náměstek primátora Vladimír Cigánek.

Celý in-line víkend bude pokračovat v neděli 17. 6. závody na in-line dráze ve volnočasovém areálu U Cementárny. Nedělního dráhového klání pod názvem Inline Opening se bude účastnit také řada účastníků sobotního závodu World Inline Cup. Připraveny budou divácky atraktivní vícebojařské závody. I těchto závodů se bude moci účastnit i veřejnost.