Suvenýry k ME v krasobruslení

19/1 2017

K lednovému Mistrovství Evropy v krasobruslení je k dispozici sada suvenýrů, které potěší fanoušky tohoto sportu. Náměstek primátora Martin Štěpánek informoval, že přímo v hale budou v prodeji trička s logem šampionátu. Další suvenýry si zájemci mohou pořídit v pobočkách Ostravského informačního servisu.

Suvenýry k ME v krasobruslení

Náměstek primátora Martin Štěpánek představuje tričko s logem ME v krasobruslení v Ostravě. Foto: R. Stejskal

Ostrava vůbec poprvé v historii hostí Mistrovství Evropy v krasobruslení. Návštěvníci klání nejlepších evropských krasobruslařů si budou chtít odvézt památku na šampionát. Ostrava proto vydala celou řadu suvenýrů. „V Ostravar Aréně, kde se mistrovství koná, budeme mít stánek se suvenýry. Návštěvníci si v něm mohou koupit figurky maskota šampionátu koníka Axela, náramky, hrníčky, propisovací tužky, nálepky a výhradně v aréně budeme prodávat trička a mikiny s logem mistrovsví,“ uvedl Martin Štěpánek.
Upomínkové předměty s logem ME v krasobruslení budou od 20. ledna od odpoledních hodin prodávat rovněž pobočky Ostravského informačního servisu, konkrétně zápisníky, magnetky, propisky, flash disky, silikonové náramky, otvíráky, butony, hrníčky, vaky a přívěsek s koníkem Axelem i větší figurku koníka.
Fan zóna Mistrovství Evropy v krasobruslení na Masarykově náměstí byla otevřena 19. listopadu v 16 hodin. Kluziště si vyzkoušel maskot šampionátu koník Axel, který si zabruslil s dětmi.  Mistrovství bude zahájeno 25. ledna. Ve fan zóně poběží na LED obrazovkách sestřihy ze soutěží, aktuality, rozhovory s krasobruslaři a další zajímavosti. Fan zónu navštíví také krasobruslaři, aby se setkali s fanoušky, a budou se jim podepisovat na autogramiádách.