Stáří očima ostravských dětí

11/4 2014

Žáci a žákyně škol z Ostravy a okolních obcí převzali 10. dubna v Radnici města Ostravy ocenění za svá umělecká díla vytvořená v rámci druhého ročníku soutěže Stáří očima ostravských dětí a mládeže. Měli za úkol namalovat či nakreslit, jak vidí své prarodiče, nebo co si myslí o starší generaci. Záštitu nad soutěží převzal náměstek primátora Martin Štěpánek.

Stáří očima ostravských dětí

Předseda poroty spisovatel Milan Šťastný s nejmenšími výherci soutěže. Foto: L. Vidlička

V rámci odpoledne s názvem Setkání uměleckých nadějí si nadaní školáci odnesli ceny a diplomy za 35 literárních a 24 výtvarných příspěvků. Ocenění putovalo také ke kantorům, kteří vedli práci talentovaných děvčat a chlapců. Projekt Stáří očima ostravských dětí a mládeže se ve druhém roce rozrostl. Porota neměla lehkou práci vybrat z více než šesti stovek prací dětí ze třináct škol. Slavnostní rámec setkání v historickém sále zastupitelstva radnice zvýraznila vystoupení žáků hudebních oborů ze Základní umělecké školy E. Runda ve Slezské Ostravě.

Soutěž organizuje za podpory statutárního města Ostravy a městského obvodu Slezská Ostrava ostravský debatní klub „MY 50+“ spolu s Knihovnou města Ostravy a Slezskoostravskou galerii.

Podrobné informace o soutěži a také o občanském sdružení „MY50+“ můžete najít na internetových stránkách www.my50plus.cz