Sportovně nadané děti si MS užily

26/5 2015

Škola plná života a sportu. Takové heslo si dala do vínku sportovní ZŠ Porubská 832 v Porubě. Že to myslí vážně, potvrdila prvním místem v soutěži škol k letošnímu mistrovství světa v hokeji. Pohár za vítězství předali ředitelce školy Haně Petrové náměstek primátora Zbyněk Pražák a předseda komise pro tělovýchovu a sport rady města Vladimír Stuchlý.

Sportovně nadané děti si MS užily

Náměstek primátora Zbyněk Pražák (zleva) a předseda sportovní komise Vladimír Stuchlý s ředitelkou ZŠ Porubská 832 Hanou Petrovou. Foto: B. Krzyžanek

„Já si myslím, že ta soutěž měla velký přínos. Že jsme zase dětem ukázali, že je důležité se sportem zabývat a také, jakých cílů mohou dosáhnout. Budu jenom ráda, když takových projektů bude víc,“ okomentovala úspěch svých žáků Hana Petrová.

Soutěž škol u příležitosti Mistrovství světa v Praze a Ostravě vyhlásilo město. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách, v rámci nichž měli žáci za úkol ztvárnit maskoty MS Boba a Bobka, vytvořit velkoplošný hokejový plakát, facebookovou prezentaci a nakonec utvořit fanouškovský kotel na utkání Norsko – Bělorusko, na které jim město rozdalo tři tisíce lístků.

K účasti v soutěži se přihlásilo celkem 29 základních škol z celé Ostravy, slavnostní vyhodnocení se konalo 25. května v Radnici města Ostravy. Všechny zúčastněné školy byly odměněny za svoji aktivitu pamětním listem, symbolickým pukem s logem mistrovství a publikací Branky, body, Ostrava!!!

Body v jednotlivých soutěžích získaly:

Ztvárnění maskotů MS Boba a Bobka
1. ZŠ Porubská 832, 2. ZŠ Nádražní, 3. ZŠ MUDr. Emílie Lukášové