Vyhlásili jsme sportovce roku 2016

12/4 2017

Šíří dobré jméno Ostravy doma i v zahraničí. Už podesáté byli 11. dubna vyhlášeni vítězové městské ankety Sportovec roku v kategoriích Nejlepší jednotlivec, Nejlepší kolektiv, Nejlepší handicapovaný sportovec, Talent roku a Sportovní legenda. Letos poprvé byla spolu s nimi oceněna i Společensky odpovědná firma, která se věnuje podpoře sportu.

Vyhlásili jsme sportovce roku 2016

Ocenění sportovci roku a zástupce společensky odpovědné firmy na společném snímku s představiteli města. Foto: Lukáš Kaboň

Slavnostního vyhlášení v Radnici města Ostravy se zúčastnili a ceny předali náměstci primátora Vladimír Cigánek, Zbyněk Pražák, Iveta Vozňáková a předseda městské komise pro sport a volný čas Vladimír Stuchlý.

Vítězové jednotlivých kategorií ankety Sportovec roku 2016

• Nejlepší jednotlivec: plavkyně Barbora Závadová (1993). V roce  2016 skončila 7. na ME v pol. závodě na 400 metrů, 12. na OH v Rio de Janeiru na stejné trati a 21. na trati 200 m pol. závod. Je českou Plavkyní roku 2016. Barbora Závadová závodí za Klub plaveckých sportů Ostrava.
  • Nejlepší kolektiv: florbalový tým žen 1. SC Tempish Vítkovice. Vítězky extraligy 2016 a Českého poháru 2016, loni se probojovaly do semifinále Poháru mistrů evropských zemí a skončily druhé na mezinárodním turnaji Czech Open.
  • Nejlepší handicapovaný sportovec: lukostřelkyně Markéta Sidková (1986). Účastnice paralympiády v Rio de Janeiru a mistrovství Evropy, halová vicemistryně ČR. Závodí za Tělovýchovnou jednotu Mariánské Hory.
  • Talent roku: sportovní střelec Lukáš Skoumal (1999). Juniorský mistr Evropy 2016 (rychlopalná pistole), dorostenecký mistr ČR. Člen Sportovně střeleckého klubu Policie ČR Ostrava.
  • Sportovní legenda: fotbalista František Valošek (1937). Šestinásobný fotbalový reprezentant v letech 1964 - 1965, stříbrný medailista z OH v Tokiu 1964. Za Baník Ostrava nastoupil ve 151 ligových zápasech a vstřelil 54 branek.

Společensky odpovědná firma: Ridera a.s. Historie skupiny Ridera je spjata s podporou širokého spektra charitativních, kulturních a sportovních projektů.  Společnost Ridera patří je generálním partnerem HC VÍTKOVICE RIDERA. Společnost aktivně podporuje významné kulturní a sportovní akce na celostátní i regionální úrovni. Je již několik let držitelem ocenění CZECH TOP 100-