Špatně parkující auta blokují popeláře

16/1 2018

Přes šedesát tisíc špatně zaparkovaných aut ročně v Ostravě brání ve svozu odpadu. Kromě centra města, kde k nejproblematičtějším místům patří například křižovatka ulic Veleslavínovy a Husovy, mívají řidiči sběrných vozů často problém projet ulicemi ostravských sídlišť, k nimž patří například sídliště Dubina, sídliště Výškovice, oblast kolem ulice Patrice Lumumby v Zábřehu nebo dvorní části Hlavní třídy v městském obvodu Poruba.

Špatně parkující auta blokují popeláře

Chybně parkující auta omezují odvoz odpadu. Snímek Bohuslav Krzyžanek

Pokud řidiči OZO nemohou danou ulicí kvůli špatně zaparkovaným vozidlům projet, nemohou být ani vyprázdněny kontejnery v ní umístěné. Lidé žijící v těchto lokalitách si pak stěžují na přeplněné kontejnery. Společnosti OZO Ostrava pomáhá s řešením těchto potíží Městská policie Ostrava. Strážníci se při výkonu služby zaměřují především na místa, kde špatně parkující vozidla ohrožují bezpečnost a plynulost silničního provozu, průjezdnost pozemních komunikací nebo zabraňují v dopravní obslužnosti, tedy i v odvozu komunálního a separovaného odpadu.