Soutěž VIAOSTRAVA startuje v květnu

14/4 2017

Součástí celoročních oslav 750. výročí od první písemné zmínky o Ostravě bude soutěž pro všechny Ostravany VIAOSTRAVA 750. Na vítěze čekají zajímavé ceny včetně plavby luxusní lodí po Středomoří. Soutěž startuje 2. května a na účastníky čeká 30 otázek nebo úkolů. Vrcholem bude velké veřejné finále během Festivalu v ulicích.

Soutěž VIAOSTRAVA startuje v květnu

VIAOSTRAVA 750 zavede soutěžící do dávné i nedaleké minulosti našeho města. Ilustr. snímek: MMO

Zábavnou vědomostní hru připravilo město jako součást oslav 750 let od první písemné zmínky o Ostravě. Zahrát si mohou všichni bez omezení věku, od školáků po seniory. První kolo je složeno z otázek o 30 konkrétních místech Ostravy. Po správném zodpovězení hráč postupuje do dalšího kole, kde jej čeká praktický úkol. K jeho vyřešení musí místo navštívit a pátrat po indiciích, která jej dovedou k řešení. Hra je proto vhodná i pro rodiny, které podniknou výlet a spojí jej s pátráním po správné odpovědi. Nápověda k jednotlivým otázkám je obsažena v publikacích o městě, které již vyšly anebo které teprve budou vydány k 750. výročí města. Vodítka se dají najít i na výstavě v Ostravském muzeu, která je věnována historii Ostravy. Je zcela na soutěžících, aby nalezli správné odpovědi. Zaměstnanci muzea, archivu nebo magistrátu nebudou odpovídat a dotazy obsažené v kvízu.

Soutěž vyvrcholí veřejným finále 30. června během Festivalu v ulicích. Desítka nejlepších soutěžících se utká o hodnotné ceny, jakými jsou plavba pro dvě osoby západním Středomořím, letecký eurovíkend pro 2 osoby nebo eurovíkend ve čtyřhvězdičkovém hotelu.

Soutěžící se mohou do hry registrovat na stránkách www.ostrava750.cz od 1. května a do hry mohou vstoupit kdykoliv v jejím průběhu, nejpozději však 27. června.