Sobota patří večernímu běhu Ostravou

11/4 2018

Noční běh ze série NN Night run se uskuteční v sobotu 14. dubna v Ostravě. Účastníci vyběhnout z Masarykova náměstí na tratě o délce pět a 10 kilometrů ve 20 a 21 hodin. Pořadatelé pamatují i na děti, pro ně připravili závody Kids cupu, svůj závod BlogRun mají i blogeři. Family tun je zase určen rodinám s dětmi.

Sobota patří večernímu běhu Ostravou

Běhy odstartují v sobotu na Masarykově náměstí. Foto: archiv NN run

Běh NN Night run má charitativní rozměr, část startovného jde totiž na boj proti rakovině. Běh je pro účastníky zážitkovou akcí. Proběhnou se potemnělým městem se rozsvícenou čelovkou. „Zatímco na jiných městských bězích čelo závodů obsazují elitní závodníci, závody seriálu Night run přinášejí radost z hezkého umístění ostatním. Na startu se scházejí stovky hobby běžců, kteří si jdou závod hlavně užít,“ uvedl ředitel běžeckého seriálu Tomáš Pavel. Mnoho rekreačních běžců zaujme pohledná medaile, kterou dostávají všichni zúčastnění, takže si často jako svůj první závod vyberou právě NN Night run. Závod ve 20 hodin odstartuje na Masarykově námětí náměstek primátora pro školství a sport Vladimír Cigánek.

Zazávodí si i děti a rodiny s dětmi. Právě Family run je určen rodinám, na trať mohou vyběhnout i prarodiče, vítány jsou i děti v kočárku.

A rozhodně nejde jen o běh. I letos čeká účastníky závodů i ostatní bohatý doprovodný program – společná rozcvička, soutěže, fotokoutek nebo malování na obličej.