Slovenská lyžařská legenda na radnici

6/10 2017

Jedním z hostů právě začínajícího XV. Mezinárodního festivalu outdoorových filmů je československá a slovenská lyžařská legenda a ve svých 92 letech jeden z nejstarších aktivních sportovců světa Otto Krajňák. Spolu se synem Ottou mladším a ředitelem festivalu Jiřím Kráčalíkem ho v pátek 6. října přijali na Radnici města Ostravy náměstci primátora Michal Mariánek a Iveta Vozňáková.

Slovenská lyžařská legenda na radnici

Otto Krajňák s ředitelem mezinárodního festivalu outdoorových filmů Jiřím Kráčalíkem. Foto: B. Krzyžanek

Otto Krajňák žije ve slovenském Kežmaroku. Narodil se v roce 1925. Je bývalým československým reprezentantem ve sjezdovém lyžování a trenérem československé juniorské reprezentace. Od roku 1997 začal závodit v kategorii FIS Masters (veteráni). Třikrát se stal mistrem světa FIS Masters a je držitelem velkého křišťálového globu za celkové prvenství ve Světovém poháru 2017. Přes svůj věk je stále plný vitality a optimismu. „Když se mne mladší ptají, jak dlouho ještě budu závodit, říkám jim: Chlapi, dožijte se sta let a já vám půjdu na pohřeb,“ smál se například. Při zmínce o 82leté parašutistce, která je hrdinkou jednoho ze soutěžních dokumentů, vesele prohodil: „To, že někdo skáče na padáku z letadla dolů, na tom přece nic není. Ale ještě nikdy jsem neviděl, aby někdo skočil ze země do letadla, to by mohla zkusit!“

Mezinárodní festival outdoorových filmů je putovní soutěžní přehlídkou outdoorových filmů, jejíž letošní 15. ročník se koná na 50 místech v České a Slovenské republice. Jeho slavnostní zahájení se uskuteční dnes v 18 hodin v Domu kultury města Ostravy. Na festival se přihlásilo 200 filmů ze 48 zemí světa. Podrobnosti na http://www.outdoorfilms.cz.