Slavný Mo Farah poběží na Zlaté tretře

9/2 2017

Mítink Zlatá tretra získal hvězdu první velikosti – britského vytrvalce, čtyřnásobného olympijského vítěze a pětinásobného mistra světa Mo Faraha. V Ostravě poběží desetikilometrovou trať a dá se očekávat, že zaútočí na světový rekord.

Slavný Mo Farah poběží na Zlaté tretře

Britský vytrvalec Mo Farah s typickým srdcem po vítězném závodě. Foto: Pavel Lebeda/sport-pics.cz

Vytrvalec Mo Farah bude největší hvězdou letošního mítinku Zlatá tretra, který se koná na Městském stadionu ve Vítkovicích 28. června. Informaci dnes oznámil v Ostravě manažer mítinku Alfons Juck. Britský vytrvalec poběží v Ostravě desetikilometrovou trať v rámci Memoriálu Emila Zátopka. Půjde o rychlý závod, dá se očekávat, že Mo Farah bude útočit na světový rekord.

"Je skvělé, že se na Tretře objeví po Usainu Boltovi další atlet světového kalibru, kterým je Mo Farah. Budeme mít možnost sledovat špičkové výkony i na nejdelší běžecké trati. Potvrzuje se tak skutečnost, že se Ostrava stává opravdu světovou atletickou metropolí," řekl náměstek primátora Martin Štěpánek.

Na desetikilometrové trati zaběhl v Ostravě světový rekord v roce 2004 Kenenisa Bekele časem 26:20,31, který je dodnes druhým nejlepším výkonem historie. Na tento čas bude Farah útočit.

Britský běžec somálského původu Mo Farah je čtyřnásobným olympijským vítězem na tratích pět a deset kilometrů, pětinásobný mistr světa a pětinásobný mistr Evropy. V Ostravě na Zlaté tretře se představil v roce 2008 na pětikilometrové trati jako ještě zcela neznámý závodník a doběhl na 17. místě.

Zlatá tretra patří k deseti největším sportovním podnikům, které podporuje město Ostrava. Letošní ročník atletického závodu podpoří ze svého rozpočtu částkou 8,5 milionu korun.