Silnice jsou mokré a bez obtíží sjízdné

26/1 2015

Ostrava se o víkendu zahalila do sněhové přikrývky. Sněžení, byť vytrvalé, bylo naštěstí drobné a silničáři ho zvládali. „V současné době jsou cesty mokré a bez jakýchkoli obtíží sjízdné,“ hlásí z Ostravských komunikací a podobně hovoří i silničáři z kraje. Varují však před cestami nižších tříd a možným namrzáním.

Silnice jsou mokré a bez obtíží sjízdné

Na zimní údržbu mají Ostravské komunikace 16 sypačů. Foto: archiv

Silničáři z městské společnosti Ostravské komunikace prováděli chemické ošetření a pluhování ostravských silnic bez přestávky od soboty. V průběhu sobotního večera byly na pluhování povolány poprvé v tomto roce i posilové stroje. Veškerá technika byla v terénu po celou noc a stejně tomu bylo i v neděli. V průběhu nedělního dopoledne byla dokonce povolána další posilová technika. K 16 sypačům Ostravských komunikací a 12 traktorům soukromníků přibyla další nákladní vozidla s radlicemi. Před polednem proto začaly na vícepruhých komunikacích jezdit kolony až čtyř vozidel, aby pluhovaly sníh z celé vozovky. Celkem tak v průběhu víkendu pracovalo na zimní údržbě 36 mechanismů. Ošetřeno bylo 10 tisíc km silnic, spotřeba soli přesáhla šest set tun a solanky více než 81 tisíc litrů. Odpluhováno bylo více než 9000 km silnic.

Komplikace po celý víkend nehlásili ani dispečeři DPO, s kterými Ostravské komunikace úzce spolupracují.

Na území Moravskoslezského kraje jsou hlavní tahy po chemickém ošetření převážně mokré a sjízdné, pouze u krajnic může ležet rozjetá vrstva sněhu. S  opatrností je však třeba jezdit po cestách nižších tříd. Na silnicích krytých posypem totiž může být ujetá vrstva sněhu a v některých úsecích mohou vozovky vzhledem k teplotám, které se pohybují pod bodem mrazu, namrzat.

Ani ostravští, ani krajští silničáři dnes další příval sněhu neočekávají. Sněžit by mělo opět v úterý, i když nijak vydatně. Aktuální informace k dopravní situaci najdete na webu města – zde.