Senioři získají kvalitnější bydlení i služby

11/1 2017

Domov Korýtko, který poskytuje služby seniorům, projde rekonstrukcí. Díky ní se zvýší kapacita o 28 míst a komfort pro ubytované klienty. Podle náměstka primátora Michala Mariánka budou práce probíhat za provozu, takže senioři se během rekonstrukce nemusí stěhovat do jiného zařízení.

Senioři získají kvalitnější bydlení i služby

Vizualizace Domova Korýtko po rekonstrukci.

Domov Korýtko v Zábřehu, příspěvková organizace města, projde rekonstrukcí, která začne letos a potrvá do konce roku 2018. „Rekonstrukce bude stát 69,8 milionu korun bez DPH a práce provede Beskydská stavební, a. s.,“ informoval náměstek primátora Michal Mariánek.

V budově A vznikne nástavba, v níž najde zázemní administrativa, sociální pracovníci a lékaři.  Díky tomu se zvýší kapacita domova se zvláštním režimem o 28 ubytovacích míst. „Rovněž se zvedne komfort ubytování, namísto třílůžkových pokojů budou klienti domova ubytováni v jedno- a dvoulůžkových pokojích. Nutná je také úprava již nevyhovujících koupelen v objektu C,“ doplnil náměstek Mariánek. Součástí rekonstrukce je rovněž vybudování dvou nových evakuačních výtahů, částečné úpravy vnitřních dispozic všech budov a zateplení střech a fasád objektů B a C.

V současné době využívá služby Domova Korýtko 257 klientů, z toho 225 osob služby domova pro seniory a 32 osob domova se zvláštním režimem. V domově pracuje 170 zaměstnanců, po rekonstrukci v něm vznikne 14 nových pracovních míst.