Senioři poděkovali za bezplatnou MHD

23/2 2017

Poděkování za zavedení bezplatné přepravy městskou hromadnou dopravou pro lidí starší 65 let a aktivity Dopravního podniku Ostrava směřující ke zlepšení komfortu a bezpečnosti cestování MHD vyslovili zástupci nejstarší generace Ostravanů při jednání Rady seniorů s představiteli vedení města. Setkání se uskutečnilo 20. února v Nové radnici.

Senioři poděkovali za bezplatnou MHD

Ilustrační foto: Archiv MMO

Debata se týkala zejména rozšíření počtu veřejných toalet o 26 vytipovaných lokalit, zřizování bezbariérových přístupů na hřbitovy a úřady městských obvodů a zajištění finanční podpory pro seniorské organizace zabývající se realizací volnočasových aktivit pro lidi v pokročilém věku. Mezi další témata patřila možnost finančního zvýhodnění seniorů při hrazení poplatků za svoz a zpracování komunálního odpadu a za držení psa.

Vedení města souhlasilo se zařazením zástupce Koordinačního centra seniorů Ostrava do hodnotící komise pravidelné městské ankety Senior roku. Vyslankyní KCSO v komisi se stala představitelka občanského sdružení Společnost senior Ludmila Holubová.