Sbírka na útulek pro nalezené psy

24/7 2014

Útulek pro nalezené psy v Třebovicích, jehož provozovatelem je městská policie a vlastníkem město Ostrava, vyhlásil na začátku července veřejnou sbírku. Všichni, jimž není osud opuštěných zvířat lhostejný, mohou přispět až do 31. května 2017 libovolnou částkou na účet č. 110189 – 1649297309 / 0800.

Sbírka na útulek pro nalezené psy

Hledáte věrného přítele? Možná ho najdete v Třebovicích. Ilustrační foto

„Za peníze ze sbírky budou pořízeny potřeby pro psy. Každý příspěvek, který umožní zmírnit následky spojené s nedobrovolným pobytem nejlepšího přítele člověka v útulku, je pro nás velkou pomocí,“ děkují už předem všem dárcům ostravští strážníci.

Třebovický útulek pro nalezené psy byl zřízen v roce 1998. Jeho kapacita je 149 kotců, z toho 119 kotců je určeno pro zdravé psy, ostatní pro zvířata umístěna v karanténě pro nově přijaté nebo nemocné psy. Od doby jeho vzniku prošlo útulkem více než 18 tisíc zvířat. Na 7 tisíc se jich vrátilo zpět ke svému původnímu majiteli, neboť se pouze ztratili nebo zaběhli, dalších téměř 8800 pejsků našlo nové osvojitele.

„Útulek totiž neslouží k trvalému umístění zvířat nebo k jejich odchovu. Snahou zaměstnanců je po nezbytném ošetření předat psy, jejichž majitele se nepodaří zjistit, do pěstounské péče,“ vysvětlila Vladimíra Zychová z úseku sekretariátu MPO.

Pokud toužíte po věrném příteli, určitě se v Třebovicích zastavte. Možná tam čeká právě na vás.