S primátorem u fajnOVÉ kávy

31/5 2016

S primátorem Tomášem Macurou a zpracovateli nového strategického plánu města Ostravy mohli v pondělí 30. května u fajnOVÉ kávy diskutovat ti, kterým není lhostejná budoucnost města v delším časovém horizontu. Akce v kulturním centru Cooltour na Černé louce měla podtitul „Ostrava, jak ji (ne)znáte“.

S primátorem u fajnOVÉ kávy

Kulturní centrum Cooltour na Černé louce při besedě s Tomášem Macurou. Foto: J. Zerzoň

Ostravané různého věku, profesí i zájmů si vyslechli informace o přípravě strategického plánu města Ostravy, který určí rozvojové priority města s výhledem do roku 2023 a dalších let. Pro mnohé to byla první konfrontace s ambiciózními záměry, které mají přinést prosperitu a vylepšit vnímání města v očích jeho obyvatel, ale především návštěvníků od nás i ze zahraničí. Diskuze v centru Cooltour potvrdila, že lidem není další vývoj jejich města lhostejný. Jsou schopni přinášet nové náměty a mnozí se na jejich realizaci aktivně podílet. Představy a podněty o současné a budoucí Ostravě mohli vyjádřit také u pocitové mapy města. Příště se s ní můžete setkat v sobotu 11. června na Prokešově náměstí při Ostravské muzejní noci.