Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Přípravy na přestavbu jatek pokračují

Poslední změna: Čtvrtek 13.07.2017 09:53 - Krzyžanek Bohuslav

Pátek 14.07.2017 08:25

Nejvýhodnější nabídku na zpracování projektové dokumentace a zajištění autorského dozoru na rekonstrukci historických městských jatek předložilo pražské studio Petr Hájek Architekti, které vyhrálo i architektonickou soutěž na tuto přestavbu. Za přípravu prováděcího projektu požaduje 6,9 milionu korun a jeho dodání slibuje do necelých tří měsíců od podpisu příslušné smlouvy.

Přípravy na přestavbu jatek pokračují

Vnitřní i venkovní prostory bývalých městských jatek budou sloužit kultuře. Vizualizace: Petr Hájek Architekti

„Kompletní projektovou dokumentaci a potřebná povolení bychom tak mohli mít na podzim. Pokud se tento předpoklad splní, umožní nám to ještě do konce tohoto roku vypsat výběrové řízení na zhotovitele stavby,“ uvedl primátor Tomáš Macura. Jak dodal, město chce, aby se na přestavbě objektu, který se má stát sídlem městské galerie moderního umění Plato a středobodem nové ostravské kulturní čtvrti, začalo pracovat už v příštím roce.

Do výběrového řízení na zpracování prováděcí dokumentace na rekonstrukci historických jatek a zajištění autorského dozoru se mohli přihlásit autoři všech tří oceněných návrhů. Ze dvou došlých přihlášek byla výhodnější nabídka vítězného pražského studia.