Připravuje se fúze dalších společností

16/11 2017

Zastupitelstvo města Ostravy schválilo 15. listopadu záměr na fúzi dalších dvou městských firem – Ostravských výstav a Ostravského informačního servisu. Cílem je jednak dosažení úspor odhadovaných na více než dva miliony korun ročně, jednak využití možností synergie obou subjektů, to znamená dosažení díky jejich vzájemné součinnosti lepšího výsledku, než činí součet jejich výsledků individuálních.

Připravuje se fúze dalších společností

Výstaviště Černá louka. Ilustrační foto MMO

„Není to nic, co by se nedalo očekávat. My chceme dlouhodobě fúzovat městské společnosti, které k sobě mají blízko, protože jich máme až příliš. V minulosti jsme sfúzovali IT společnosti OVA!!!CLOUD.net a OVANET, aktuálně probíhá fúze kulturních domů Akord a Poklad, které by se měly sloučit od nového roku. Nyní přišel na řadu návrh na fúzi dvou společností, které podnikají v oblasti turistiky a podpory destinačního managementu a cílí na podobný, i když ne zcela shodný segment,“ vysvětlil důvody plánovaného sloučení akciové společnosti Ostravské výstavy a společnosti s ručením omezeným Ostravský informační servis primátor Tomáš Macura.

Schválení záměru fúze umožní odstartovat složitý legislativně právní proces, který má několik kroků a fází a který by měl vyvrcholit 30. 6. 2018 zápisem nově vzniklé společnosti do obchodního rejstříku. „Její název ani přesný obsah činnosti zatím není upřesněn. Tím se bude zabývat tým složený ze zástupců obou zainteresovaných společností, který bude pracovat na využití nabízejících se synergií. Schválení záměru fúze znamená pouze to, že jsme získali mandát se touto problematikou dále a dopodrobna zabývat,“ uvedl Tomáš Macura.