Primátor zahájil Folklor bez hranic

14/8 2017

Zástupce souborů, které se účastní letošního jubilejního 20. ročníku festivalu Folklor bez hranic, přijali v pondělí 14. srpna primátor Ostravy Tomáš Macura a jeho náměstek pro kulturu Zbyněk Pražák. Primátor Tomáš Macura poté zahájil festival, na němž vystoupí domácí soubory i hosté ze zahraničí ze zemí tak vzdálených jako jsou Kostarika a Taiwan, se se koná v Ostravě ve dnech 14. až 18. srpna.

Primátor zahájil Folklor bez hranic

Francouzští tanečníci obdarovali primátora Tomáš Macuru baretem. Foto: René Stejskal

Festival Folklor bez hranic vstupuje do jubilejního 20. ročníku. Ostravany ve dnech 14. až 18. srpna potěší svým uměním soubory z Kostariky, Taiwanu, Francie, Srbska, Ukrajiny a České republiky. Soubor vystoupí na Masarykově a Jiráskově náměstí, na Slezskoostravském hradě, před obchodním centrem, ale vyrazí také do ostravských obvodů.

„Ostrava je kulturním městem. Nedávno jsme zahajovali festival Colours of Ostrava, který patří mezi deset nejlepších hudebních festivalů v Evropě, dnes začíná Folklor bez hranic, zítra zahájíme Ostravské dny, což je festival experimentální hudby, a hned v září následuje Svatováclavský hudební festival. Z tohoto malého výčtu je vidět, že kultuře přejeme. Jsem velice rád, že festival Folklor bez hranic oživuje Ostravu,“ řekl primátor Tomáš Macura.

Pořadatelé připravili tradičně atraktivní program. Během festivalu se předvedou ostravské soubory, tanečníci z Prahy, Brna a Opavy. Festival má tradičně exotický ráz, o který se letos postarají kostarický soubor Remembranzas Costarricenses a Hsin-Lei Dance Company z Taiwanu. Z Francie přijel soubor Lous Cadetouns,  ze srbského Šabacu soubor Kud Abraševič a z Ukrajiny soubor volyňských Čechů Žitomir.

Diváci uvidí vystupovat soubory v centru Ostravy i v obvodech Mariánské Hory a Hulváky, Jih a Poruba. Navíc členové soubor pojedou rozdávat radost svými vystoupeními obyvatelům ostravských domovů seniorů a Centra pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek. Ve foyer Nové radnice na Prokešově náměstí si mohou během srpna zájemci prohlédnout výstavu fotografií z minulého ročníku festivalu.