Primátor přijal slib nových strážníků

7/3 2017

Sedmnáct nových strážníků, pět žen a dvanáct mužů, složilo 7. března za přítomnosti čestné jednotky Městské policie Ostrava slavnostní slib před primátorem Tomášem Macurou. Na veřejný pořádek v metropoli tak v současné době dohlíží 698 strážníků. Další desítka strážců zákona se nyní připravuje v rámci rekvalifikačního kurzu.

Primátor přijal slib nových strážníků

Počet městských strážníků se opět rozšířil. Foto: R. Stejskal

„Městskou policii Ostrava považuji za nejlepší městskou policii v republice. Je nyní na vás, abyste tomuto hodnocení dostáli i vy,“ řekl k nastupujícím strážníkům primátor Macura. „Musíte si uvědomit, že teď budete na očích veřejnosti a musíte počítat s tím, že to, co promine jiným, nepromine vám,“ zdůraznil s tím, že město si práce městské policie velmi váží a snaží se pro ni vytvářet co nejlepší podmínky. „Pocit bezpečí patří ve vnímání lidí k nejdůležitějším hodnotám. Vaším úkolem je tento pocit jim dát,“ řekl Tomáš Macura.

K městské policii se hlásí lidé různého věku, různých profesí. K tomu, aby získali osvědčení strážníka, musí zvládnout náročný tříměsíční rekvalifikační kurz. Osvojit si při něm musí právní normy, projít výcvikem v sebeobraně, střeleckou a taktickou přípravou, získat dovedností v poskytování první pomoci a osvojit si základy kriminalistiky a psychologie. Co je motivuje k tomu, aby tento kurz podstoupili?

„Přihlásil jsem se k městské policii proto, že rád pracuji s lidmi a jelikož jsem předtím působil jako učitel odborných předmětů a praxe na střední škole technických oborů, tak si myslím, že tady mohu přinést něco ze svého oboru a současně získat něco pro své zdokonalení a zlepšení od městské policie,“ svěřil se 46letý Tomáš Wolny z Havířova.

„Já jsem se k městské policii přihlásila proto, že jsem pracovala v administrativě a tato práce mne nenaplňovala. U městské policie je to různorodá práce, pracujete s lidmi, jste venku a myslím, že tato práce mne bude naplňovat více,“ řekla bakalářka dějin umění, 24letá Kateřina Macková z Ostravy.