Primátor přijal obchodního radu velvyslanectví Rakouska

19/1 2012

Primátor města Ostravy Petr Kajnar uvítal ve čtvrtek 19. ledna v reprezentativních prostorách Nové radnice obchodního radu velvyslanectví Rakouské republiky Nikolause Seiwalda. Slavnostního setkání se zúčastnil také vedoucí odboru ekonomického rozvoje Václav Palička. Po představení města Ostravy se debata stočila zejména na možnosti zvýšení zájmu rakouských investorů o podnikání v moravskoslezské metropoli.

Primátor přijal obchodního radu velvyslanectví Rakouska

FOTO: Obchodní rada N.Seiwald na setkání s primátorem P. Kajnarem

Nikolaus Seiwald je nejen zkušeným diplomatem, ale má za sebou i úspěšnou kariéru  v průmyslu. Na svém kontě má ale také například studentský rychlostní rekord v lyžování v La Plagne Francie (136km/h).  Obchodním radou Rakouského velvyslanectví v Praze je  od července 2006. V Ostravě se na svých cestách zastavil poprvé, a jak dodal, určitě ne naposledy.  V rozhovoru s primátorem Kajnarem připomněl, že pro Rakousko je Česká republika nejdůležitějším obchodním partnerem a největším vývozním trhem ve střední a východní Evropě. Společně diskutovali také o atraktivitě města pro rakouské investory či spolupráci při řešení ekologických otázek, zejména v odpadovém hospodářství. Obě strany si mohou mnoho nabídnout v oblasti techniky. Obchodní rada Seiwald na závěr primátora Kajnara ujistil, že na atraktivní možnosti podnikání na území Ostravy a okolí upozorní rakouské firmy.