Primátor přijal delegaci města Lvova

30/9 2014

Delegaci ukrajinského města Lvova vedenou jeho primátorem Andrijem Sadovým přijal primátor města Ostravy Petr Kajnar v úterý 30. září v reprezentačních prostorách Nové radnice.

Primátor přijal delegaci města Lvova

Ze setkání primátorů měst Ostravy a Lvova. Foto: P. Havránek

Hosté z Ukrajiny přijeli do České republiky s cílem navázat kontakty a spolupráci na úrovni komunální a podnikatelské sféry zejména v hospodářské oblasti. Setkání v radnici se zúčastnili také vedoucí odboru ekonomického rozvoje Magistrátu města Ostravy Václav Palička a představitelé společnosti CTP.

Město Lvov je centrem stejnojmenné oblasti, se zhruba 800 tisíci obyvateli patří mezi největší města Ukrajiny. V minulosti bylo součástí Rakouska-Uherska, Polska, Sovětského svazu a od roku 1991 patří Ukrajině. Centrum města je zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO.