Primátor navštívil investora nového závodu v Mošnově

20/8 2014

Primátor Petr Kajnar navštívil 20. srpna provoz společnosti Hyundai Mobis Czech Automotive v Nošovicích. Jihokorejský investor, nejvýznamnější výrobce modulů a autosoučástek a exkluzivní dodavatel automobilky Hyundai Motor Manufacturing Czech, vstupuje do průmyslové zóny v Mošnově vybudované městem Ostravou. Práci v zóně by díky tomu mohlo najít více než 900 lidí.

Primátor navštívil investora nového závodu v Mošnově

Primátor P. Kajnar, vedoucí odboru ekon. rozvoje magistrátu V. Palička a manažer I. Leixner (vlevo) při prohlídce provozu Mobis v Nošovicích. Foto: Hyundai Mobis

„Jen na výplatách sociálních dávek by mošnovská investice měla státu ušetřit ročně nejméně 180 milionů korun," konstatoval primátor Kajnar. „Je dobré, že o Ostravu se navzdory krizi znovu začínají zajímat investoři. Mobis je prvním z těch, kteří k nám zamíří. V Mošnově jsou kapacity pro dalších dva až dva a půl tisíce pracovních příležitostí," dodal primátor Kajnar.
Ivan Leixner, manažer společnosti, řekl, že si návštěvy představitelů vedení města velmi cení: „Jsme opravdu rádi, že k nám poprvé zavítali a udělali si představu o naší společnosti. Věříme, že se jim u nás líbilo a budeme doufat v brzké opětovné setkání, ať už tady v Nošovicích nebo v nové továrně na světlomety v Mošnově, který vznikne na pozemcích, v současné chvíli vlastněných městem Ostravou."