Představí se česká atletická špička

1/8 2014

Mistrovství České republiky v atletice mužů a žen hostí v sobotu a neděli 2.-3. srpna Městský stadion ve Vítkovicích. Do Ostravy přijíždí domácí atletická špička v čele s mistryní světa Zuzanou Hejnovou. Partnerem akce i pořadatele atletického oddílu SSK Vítkovice je město Ostrava, Evropské město sportu 2014.

Představí se česká atletická špička

Denisa Rosolová (na archivním snímku) zaběhla v Ostravě 400 m př. ve druhém letošním nejlepším evropském čase 54,63 s.

Sobotní program začne slavnostním zahájením, s účastí náměstka primátora města Ostravy Martina Štěpánka, ve 13 hodin. Uvidíme v něm oštěp mužů s Vadlejchem a Frydrychem (14.40), výšku mužů s Jaroslavem Bábou (16), rozběhy na 400 m př. s Hejnovou a Rosolovou, oštěp žen (16.40) apod. Celkem 16 finálových závodů. V neděli začnou od 12.30 skákat tyčkaři (mj. Kudlička), finále na 1500 metrů s Holušou se poběží ve 14.30, očekávané finále čtvrtky přes překážky žen odstartuje v 15 hodin. Diváci se mohou těšit na 22 finálových disciplín. Šampionát je pro řadu atletů a atletek poslední příležitostí, jak splnit limit pro účast na srpnovém mistrovství Evropy v Curychu.

Jednodenní vstupenka stojí 100 Kč, dvoudenní za 150 Kč můžete pořídit se slevou 50 Kč. Stačí na pokladně stadionu předložit vstupenku z jakéhokoliv zařízení společnosti SAREZA (koupaliště, bazénu apod.). Podrobnosti o MČR v atletice najdete na www.mcrostrava2014.cz.