Poselství do budoucna zpečetí vosk

24/11 2017

Blíží se termín zapečetění truhly a tedy konce sběru vzkazů pro budoucí generace. O tomto víkendu může poselství do budoucnosti veřejnost odevzdat hosteskám v obchodním centru Futurum. Až do úterý 28. listopadu je v Cooltouru na Černé louce otevřena truhla, do které se psané vzkazy sbírají také.

Poselství do budoucna zpečetí vosk

Vzkaz jednoho z žáků ze ZŠ Bohumínská. Foto: P. Havránek.

Ve středu 29. listopadu se nabízí úplně poslední možnost zanechání vzkazu - papíry i s tužkami budou k dispozici ve foyer budovy radnice. Ještě na začátku odpoledních oslav bude možné umístit poselství do truhly, kterou s pomocí zpěváka a skladatele Jaromíra Nohavici zapečetí v 17 hodin a 20 minut primátor Tomáš Macura.

Svůj vzkaz budoucím generacím zaslalo i 7 partnerských měst (Košice, Volgograd, Coventry, Katovice, Drážďany, Miškolc a Gaziantep). Košice ve svém přání obě města označují za moderní metropole, které budou vzkvétat a budou tady také za padesát let.