Podnikatelé tří zemí se setkali v Ostravě

29/6 2016

Mezinárodní hospodářskou konferencí na téma Šance a možnosti rozvoje hospodářské spolupráce Visegrádské skupiny začalo 29. června XXII. Setkání podnikatelů z Česka, Polska a Slovenska. Účastníky jednání v sále zastupitelstva Nové radnice pozdravil primátor Tomáš Macura.

Podnikatelé tří zemí se setkali v Ostravě

Účastníci konference v sále Nové radnice. Foto: J. Zerzoň

„Velmi si vážím toho, že toto jednání tradičně probíhá u nás ve městě, které je z hlediska své historie výsledkem prolínání českého, polského a slovenského vlivu. I na stavbě budovy radnice, která má už 86 let a která je největším radničním komplexem v zemi, pracovaly české, slovenské i polské firmy,“ uvedl Tomáš Macura.

Letošní hospodářská konference, které předsedali mj. vládní zmocněnec pro Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj Jiří Cienciala, velvyslanci ČR v Polsku Jakub Karfík, PR v Praze Grażyna Bernatowicz a SR v Česku Peter Weiss, byla věnována především otázkám investiční a inovativní politiky, pracovního trhu, vytváření společných projektů podporovaných z fondů EU a podmínek mezinárodní hospodářské a obchodní spolupráce firem v rámci zemí V4. Pozornost byla věnována také spolupráci mezi sousedními regiony Česka, Polska a Slovenska. Generál v záloze Andor Šándor pohovořil o aktuálních otázkách mezinárodní bezpečnosti ve střední a východní Evropě, uplatňovaných sankcích a jejích dopadech na hospodářskou spolupráci.

V odpoledních hodinách se účastníci XXII. Setkání podnikatelů tradičně přesunuli k neformálním rozhovorům do zahrady Generálního konzulátu Polské republiky v Ostravě. Akci pořádala Česko-polská obchodní komora v Ostravě.