Po Nádražní opět jezdí auta

1/12 2015

Motoristé, a nejenom oni, se konečně dočkali! Letošní etapa rekonstrukce a modernizace Nádražní ulice končí. Od 1. prosince se komunikace otevřela v obou směrech pro osobní automobilovou dopravu a od půlnoci z 1. na 2. prosince mohou občané a návštěvníci města využívat i nově vybudovanou zastávku Stodolní.

Po Nádražní opět jezdí auta

Do zrekonstruovaného úseku Nádražní ulice se vrací běžný městský život. Foto: B. Krzyžanek

První etapa realizace projektu Zklidnění ulice Nádražní, jedné z nejdůležitějších ostravských dopravních tepen, se uskutečnila i přes komplikovaný průběh v souladu s připraveným časovým harmonogramem. Jejím výsledkem jsou modernizované inženýrské sítě, nesrovnatelně kvalitnější povrch vozovky a chodníků a nová tramvajová trať postavená moderní technologií s uložením kolejí do antivibračního podloží s rohožemi a obložením kolejnic pryžovými podložkami a bokovnicemi. Na rekonstruovaném úseku proto dojde k výraznému zklidnění automobilové i tramvajové dopravy. Neopomenutelným přínosem je také zlepšení bezpečnosti cestujících městskou hromadnou dopravou, kteří jsou na vyvýšených zastávkových mysech chráněni před automobily.

V rámci II. etapy rekonstrukce ulice Nádražní, která proběhne v příštím roce, bude modernizován úsek od Stodolní po křižovatku s ulicí 28. října.