Otevření Nové Porážkové ulice pomůže dopravě v centru

29/8 2013

Město Ostrava otevřelo ve čtvrtek 29. srpna od 14 hodin Porážkovou ulici, novou komunikaci, která zlepšuje spojení s oblastí Nové Karoliny a pomáhá snížit hustotu automobilové dopravy na dalších páteřních silnicích v centru města. Od 1. září vyjede na Porážkovou ulici trolejbusová linka číslo 105, která spojí Koblov přes centrum Ostravy s Novou Karolinou.

Otevření Nové Porážkové ulice pomůže dopravě v centru

Slavnostní stříhání pásky na Porážkové ulici. Foto: J. Urban

Slavnostního otevření Nové Porážkové ulice se jen pár hodin před ostrým spuštěním provozu zúčastnili primátor města Ostravy Petr Kajnar, náměstci krajského hejtmana Josef Babka a Ivan Strachoň, náměstci primátora Jiří Hrabina a Tomáš Sucharda, představitelé Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Moravskoslezsko, Dopravního podniku Ostrava, dodavatelských firem Strabag a OHL ŽS aj.

Délka nového úseku dvouprodové silnice mezi ulicemi Kolejní a Žerotínovou je 590 metrů. Na trase jsou také trolejbusové zastávky. Rekonstrukce části Stodolní umožnila prodloužení již existujícího podchodu pro chodce pod železniční tratí. Díky nájezdové rampě se vjezd do centra města a zpět zkracuje pro možný vjezd vozidel složek integrovaného záchranného systému.

Nová Porážková ulice byla postavena s náklady ve výši 144,946 mil. Kč (s DPH) a dotací 120,1 mil. Kč z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Moravskoslezsko. Zhotovitelem byla společnost Strabag. Projekt trolejbusové trati realizovaný společností OHL ŽS stál město 43,8 mil. Kč (s DPH), 85 procent činila dotace z ROP.