Ostravu navštívil ministr Jiří Dienstbier

11/2 2016

Do Radnice města Ostravy zavítal ve středu 10. února ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier. Jeho návštěva byla součástí výjezdů do měst a obcí, které spoulpracují, či začínají spolupracovat s vládní Agenturou pro sociální začleňování. Delegaci přijal náměstek primátora Michal Mariánek.

Ostravu navštívil ministr Jiří Dienstbier

FOTO: Ministra Dienstbera přijal náměstek primátora Michal Mariánek. Snímky Jiří Zerzoň.

Setkání se za město Ostravu dále zúčastnili vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Jaroslaval Rovňáková, vedoucí oddělení sociální práce a metodiky Zdeněk Živčák a také vedoucí ostravského pracoviště Agentury pro sociální začleňování Martin Navrátil. Ministra Dienstbiera na jeho cestě doprovázel ředitel Agentury pro sociální začleňování Radek Jiránek, náměstkyně Martina Štěpánková a náměstek Marek Ondroušek.

Ostrava schválila Strategický plán sociálního začleňování v červnu 2015. Ministr Dienstbier hovořil s náměstekm Mariánkem zejména o rozvoji koordinovaného přístupu a dosavadní spolupráci s Agenturou. Diskutovali také o tématech sociálního a krizového bydlení. Obě strany se shodly na tom, že vzájemná spolupráce je zde velmi dobrá.