Ostrava si připomněla 17. listopad

16/11 2017

Také letošní předvečer státního svátku 17. listopadu patřil slavnostnímu shromáždění ve vstupní hale Nové radnice. Den boje za svobodu a demokracii si připomnělo vedení města v čele s primátorem Tomášem Macurou a náměstky primátora Zbyňkem Pražákem a Vladimírem Cigánkem společně s členy ostravské pobočky Konfederace politických vězňů ČR a dalšími hosty.

Ostrava si připomněla 17. listopad

Primátor Tomáš Macura a náměstek Zbyněk Pražák kladou květy k pamětní desce obětem zla. Snímky Petr Havránek.

Primátor Tomáš Macura ve svém projevu mimo jiné vyjádřil přesvědčení, že státní svátek není jen prostým dnem volna, který člověk tráví odpočinkem či domácími pracemi, ale zejména svlavnostní a zároveň i pietní okamžik, vhodný pro rozjímání v rodinném kruhu nad historií našeho národa, ze které můžeme čerpat mnohá poučení pro dny současné i budoucí.

Společně s náměstky primátora Pražákem a Cigánkem poté složili hold boji studentů a občanů za svobodu a demokra­cii v letech 1939 a 1989 položením květů u pamětní desky obětem zla představitelé Junáka, Sokola, Českého svazu bojovníků za svobodu, Československé obce legionářské, ostravských středních škol a další. Akci doprovodilo kulturní vystoupení smíšeného pěveckého souboru Chorus z fakulty ekonomické Vysoké školy báňské v Ostravě.