Ostrava na veletrhu kongresové turistiky

26/11 2014

Již potřetí se Ostrava účastnila mezinárodního veletrhu kongresové turistiky EIBTM. Konal se ve dnech 18. – 20. listopadu ve španělské Barceloně. Cílem bylo prezentovat Moravskoslezský kraj a jeho metropoli jako lokalitu ideální pro pořádání kongresů, veletrhů a zážitkových programů.

Ostrava na veletrhu kongresové turistiky

Evropští vystavovatelé na EIBTM. Snímek OER.

EIBTM je jeden z největších veletrhů tohoto typu, jehož se účastní téměř 3 tisícovky vystavovatelů a 4 tisíce předem registrovaných nákupčích ze šedesáti zemí světa. Ostrava prezentovala svou nabídku v rámci expozice agentury CzechTourism společně s celorepublikovým Czech Convention Bureau. Zástupci odboru ekonomického rozvoje Magistrátu města Ostravy (OER) se zaměřili především na evropské nákupčí. Největší zájem o naší destinaci projevili tradičně hojně zastoupení Poláci, Rakušané a Němci. Kromě nich proběhla jednání například se zástupci francouzských a britských firem, které vzhledem k přímým leteckým spojům s mošnovským letištěm představují velký potenciál.

Nejvíce pozornosti poutali Dolní oblast Vítkovice a multifunkční hala Gong. Jednotliví nákupčí se o Gong zajímali a sháněli se i po technických podrobnostech. Dalším významným tématem schůzek byla kromě kongresových kapacit také nabídka incentivních programů a atraktivit v regionu. Při výběru destinace však hrají roli i další rozhodující faktory. Nákupčí se proto dotazovali na existenci a služby kvalitních hotelů, dopravní spojení a zážitkové programy, které mohou klienti absolvovat po skončení jejich kongresu či konference. Do nabídky destinace proto Ostrava zahrnuje například golfové vyžití či poznávání industriálních památek. Trendem je taktéž poznání lokality dříve, než se doporučí klientovi. Z tohoto důvodu je důležité pozvat perspektivní nákupčí na fam tripy, během nichž mají možnost poznat krásy našeho regionu.