Ostrava v hledáčku světové medicíny

19/10 2016

Po Frankfurtu, Helsinkách, Londýnu, Budapešti a Parmě se Ostrava stane dějištěm události světového významu. Od 13. do 15. června 2017 se zde bude konat 6. ministerská konference Světové zdravotnické organizace (WHO).

Ostrava v hledáčku světové medicíny

Očekává se, že všech 54 členských států Evropského regionu WHO bude delegovat své zástupce v tomto termínu do Ostravy - ministry zdravotnictví a životního prostředí těchto států. Předcházející konference, konané v italské Parmě v roce 2010, se zúčastnilo přibližně 800 návštěvníků, z toho okolo 50 ministrů resortů zdravotnictví a životního prostředí.

Výstupem akce bude přijetí  deklarace všemi ministerskými delegacemi (očekává se její název „Ostravská deklarace“ – což bude ještě předmětem společných diskusí). Tato deklarace by svými výstupy měla být poplatná dalších šest let modernímu pojetí řešení dopadů životního prostředí na zdraví v rámci celého evropského regionu.

Jedním z výstupů bude také zdůraznění úlohy krajů, regionů a municipalit při implementaci politik, očekává se proto i větší  zapojení politiků a autorit v místě konání akce, tedy Moravskoslezského kraje a města Ostravy. Zvažováno je např. setkání čelních představitelů regionálních vlád vybraných zemí, či primátorů a starostů měst pro paralelní diskuse na toto téma.

WHO banner