Obrazy ze sympozia VÍTKOVICE SMALT ART před radnicí

Poslední změna: Sobota 12.11.2016 12:10 - Krzyžanková Vlasta

Pátek 09.09.2011 10:38

Umělecké smalty účastníků šestého ročníku sympozia SMALT ART VÍTKOVICE 2011 zdobí od poloviny června prostor Prokešova náměstí před Radnicí města Ostravy. Netradičně se vernisáž jejich výstavy konala až ve čtvrtek 8. září. Důvod byl prozaický: hosté si mohli odnést ještě tiskem vonící katalog sympozia. Slavnostní ráz odpoledne podtrhli svou účastí primátor Ostravy Petr Kajnar, generální ředitel Vítkovice, a. s., Jan Světlík a další osobnosti veřejného a kulturního života města.

Obrazy ze sympozia VÍTKOVICE SMALT ART před radnicí

Foto: Jan Světlík (u mikrofonu), Ivana Štenclová a Petr Kajnar při vernisáži.

Na Prokešově náměstí je vystavena více než dvacítka obrazů velkých formátů autorů Ivany Štenclové, která je zároveň uměleckou ředitelkou sympozia a kurátorkou výstavy, Jitky Svobodové, Josefa Duchana, Michala Rittsteina, Romana Franty, Karla Jerieho, Aleše Hudečka, Jana Kalába, Jakuba Špaňhela a Romana Trabury. Jde o největší smaltovaná díla na světě, protože vítkovická pec zvládne vypálit plechy o rozměrech až 1,5 na 2,5 metru, vážící sto kilogramů. Výstava bude na Prokešově náměstí k vidění do začátku prosince t. r.