Občané si zvolili vánoční výzdobu

13/10 2017

Jak se již v Ostravě stalo tradicí, také v letošním roce mohli sami obyvatelé města zvolit, jakou vánoční a novoroční výzdobu bude mít Nová radnice a Prokešovo náměstí. Vítězný návrh podle hlasování veřejnosti schválila 10. října rada města. Stejná výzdoba bude na budovu i náměstí instalována letos i příští rok.

Občané si zvolili vánoční výzdobu

Vítězný návrh vánoční výzdoby.

Prostřednictvím internetové ankety na webových stránkách města mohla veřejnost vybírat z dvanácti anonymně zveřejněných návrhů ten nejzdařilejší. Z jedné IP adresy bylo z důvodu objektivity umožněno zaslat pouze jeden platný hlas. Termín uzávěrky ankety byl 31. srpna 2017. Vítěz dostal 561 z celkem 3301 platných hlasů.

Vítěznou je výzdoba společnosti Blachere-Illumination CZ s.r.o. za cenu 1450 tisíc korun. Cena zahrnuje montáže a instalaci, pronájem, demontáž a uskladnění. Podmínkou bylo znovu použití světelné technologie LED s využitím světelných efektů „flash“, které vytvářejí třpytivý efekt dekorace.

Vítězná výzdoba bude radnici a náměstí zdobit dva roky. V rámci letošních vánočních a novoročních svátků bude svítit od 29. listopadu do 6. ledna 2018.

Jak občané hlasovali pro jednotlivé varianty:

Poř. č.

Uchazeč

Počet hlasů

Varianta 1

Varianta 2

Varianta 3

1.

MK – mont illuminations   s.r.o.

2.

Blachere-Illumination CZ s.r.o.

3.

BON JOUR ILLUMINATION CZ   s.r.o.

4.

S.O.S. – DEKORACE, s.r.o.