Nové tramvaje mají moderní vzhled

23/1 2017

Výrobce tramvají pro Ostravu, švýcarská firma Stadler, představil, jak budou tramvaje vypadat. Jejich délka bude téměř 25 metrů, pojmou 188 cestujících a všechny vozy budou klimatizované. Tramvaje budou také méně hlučné. Ostrava získá 40 těchto moderních souprav a cestující se na ně mohou těšit od března příštího roku.

Nové tramvaje mají moderní vzhled

Vizualizace tramvaje Ostram NF II. Zdroj: Stadler

Švýcarská společnost Stadler, která vyhrála v tendru na dodávku 40 nových dvoučlánkových tramvají pro Ostravu, zveřejnila vizualizaci těchto vozů. Nazvala je Ostram NF II. Nové tramvaje jsou 24,9 metru dlouhé, 2,5 metru široké a 3,6 metru dlouhé. Mají 61 sedadel a celkem pojmou 188 cestujících. Všechny vozy jsou klimatizované. Maximální rychlost těchto tramvají je 80 km/h. První tramvaje dostane Dopravní podnik Ostrava v březnu příštího roku.

Celkem švýcarský dodavatel dodá DPO 40 tramvají. Při ceně 27,2 milionu korun za jedno vozidlo přesáhne hodnota zakázky jednu miliardu korun. Přesto jde z hlediska DPO o výhodnou transakci. Nové tramvaje pro Ostravu budou méně hlučné a plně nízkopodlažní, což zvýší komfort cestujících.