Nová chodítka Walkodile pro bezpečnost našich nejmenších

19/11 2012

Celkem osm souprav bezpečnostních chodítek Walkodile předala v pondělí v Radnici města Ostravy zástupkyním stejného počtu mateřských škol, zřízených městem Ostravou, vedoucí oddělení školství, sportu a volnočasových aktivit Marta Szüczová v rámci projektu Bezpečně na silnici. Chodítka získalo město pro školky díky sponzorskému daru korejské firmy, působící v průmyslové zóně Hrabová.

Nová chodítka Walkodile pro bezpečnost našich nejmenších

Na snímku Marta Szüczová při předvádění chodítka Walkodile. Foto: Petr Havránek

Firma vybrala pro realizaci tohoto projektu mateřské školy v blízkosti průmyslové zóny, v níž působí, tedy z Hrabové, Staré a Nové Bělé, Dubiny a Hrabůvky. Soupravy chodítek Walkodile jsou určeny vždy pro šest malých dětí ve věku od tří do sedmi let, které se chodítka drží a zároveň jsou k němu připoutány popruhy s karabinkami. Chodítko bylo navrženo tak, aby pedagogům usnadnilo práci a dětem zajistilo větší bezpečnost při výletech a procházkách. Udržuje všechny děti pohromadě a nedovoluje jim nečekaně vběhnout na silnici. Je pružné, bezpečné a pro děti také zábavné. Učitelky mateřských škol, které již tyto soupravy mají, je využívají na procházkách, ve škole v přírodě, na všech venkovních akcích, kde by mohla být ohrožena bezpečnost našich nejmenších. Také řidiči prý chodítka dobře registrují, což ještě více zvyšuje bezpečnost dětí. Město Ostrava k chodítkům, k nimž patří dvě bezpečnostní vesty, dvě další vesty osmi vybraných školkám  ještě přidalo.